Büroların Dikkatine !

İddaaBonus6.com Dışında Reklam İçin İletişime Geçenlere İtibar Etmeyiniz.

Bizimle İletişime Geçin

live:nayim2017 / live:.cid.4ef04f1baf5324e9
[email protected]

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Para Yatırılır?

İDDAABONUS

Mesajlar
5,877
Reaction score
273
Puanları
83
fggfgfgfgfgfg.PNG
Öncelikle Bitcoin nedir? sorusuna cevap vererek konumuza giriş yapalım. Bitcoin, kısaca elektronik para sistemi olarak adlandırılır. Bir hükümey ya da finans kurumuna bağlı olmayıp herhangi bir merkezi otoritesi bulunmayan elektronik para sistemidir. Bitcoin üzerinde yapılan tüm işlemler Blockhain adındaki bir veri global deftere kaydedilir.

Bitcoin'i kimse kontrol edilemez ve yapılan işlemi değiştirme gibi bir şansı yoktur.

Peki Bitcoin ile para nasıl yatırılır?

Bitcoin sanal bir cüzdan oluşturularak hesabınıza yatırdığınız para miktarına göre size bitcoin değeri verilir. Aynı dolar gibi düşünün. 1000 TL yi dolara çevirdiğinizde size şuan ki kur ile 200 dolar falan verilir. Aynı bitcoinde de sabit olmayan ve müşterilerin talep artışına göre değişen bir rakamı vardır. Yani Bitcoin Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Bunun dışında Bitcoin, 0.00000001 gibi küçük parçalarına ayrılabilir, işte bu nedenle de yüz milyonda bire kadar küçük parçalar alınıp satılabilir.

Bitcoin nasıl kullanılır?

Bitcoin satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain'e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Bitcoin'in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olur.

Bitcoin nasıl nakite çevrilir?

Nakite çevirmek için borsadan takibini gerçekleştirebilirsiniz. Kripto paraları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilir. Yani borsalar üzerinde fiyatın artışını takip ederek kar bile elde edebileceğiniz zamanlar olabilir. Aynı şekide Bitcoin'ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilir.

Bitcoin’in Avantajları Nelerdir?

Evet gelelim şimdi Bitcoin'in avantajları neler olduğu konusuna. Her şeyin bir dezavantajı olduğu gibi bir de avantajı olabiliyor. Bu safhada biz sizlere ilk olarak Bitcoin'in avantajları neler olduğundan kısaca bahsedeceğiz. Bitcoin kullanımının çeşitli risklerinin yanı sıra pek çok avantajı da vardır. Enflasyon ve çökme riskinin düşük olması, basit, güvenilir ve iz sürülemez* (anonim) olması en temel avantajlarındandır. Para transferlerinin geleneksel yöntemlere kıyasla daha güvenli, daha ucuz ve daha hızlı olması Bitcoin’in sağladığı önemli bir avantajdır. Milyonlarca lira değerindeki Bticoinlerinize cüzdan erişimi sağlayabildiğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.Bu denli yüksek miktarlarda paraları nakit veya farklı bir yöntemle bu kadar kolay taşımanın yolu yoktur. Yapılan işlemlerin ve hesap bakiyenizin herhangi bir kişi/kişiler veya devlet ve banka tarafından bilinmemesi ve kontrol edilememesi de bazı avantajlar sağlamaktadır.

Bitcoin’in Dezavantajları Nelerdir?

Peki iyi güzel avantajları var da bunun hiç mi dezavantajı yok diyecek olursanız; Elbette her şeyin avantajının yanı sırada dezavantajı da mutlaka ve mutlaka bulunuyor. En iyi avantajlarından birinin izinin sürülemiyor olmasında bahsetmiştik fakat İzinin sürülememesi dezavantaj oluşturduğu durumlarda mevcuttur. Ticaretinin illegal olduğu ürünlerin ödemelerinde kullanılmasına ve kara para aklama maksadıyla kullanılmasına neden olmaktadır. Bu teknoloji üzerinde uzmanlaşmış kişi sayısının az olması, kaybetme riski, harcama yapılabilecek platformların darlığı sistemin diğer dezavantajlarındandır.​
 
Üst Alt