Büroların Dikkatine !

İddaaBonus6.com Dışında Reklam İçin İletişime Geçenlere İtibar Etmeyiniz.

Bizimle İletişime Geçin

live:nayim2017 / live:.cid.4ef04f1baf5324e9
[email protected]

WebMoney Nedir? Nasıl Kullanılır?

İDDAABONUS

Mesajlar
57
Reaction score
0
Puanları
6


WebMoney Nedir?

WebMoney Transfer, 1998 seneninde heyetmiş olan, beynelmilel ödeme sistemi ve online iş yürütme ortamıdır. O günden bugüne dünya genelinde 32 milyon kişi sisteme katılmıştır.
WebMoney sistemi ödeme araçlarının kaydının tutulmasına, ödeme araçlarının dönüştürülmesi, finansman akışı, anlaşmazlıkların çözülmesi ve güvenli ticari işlemlerin yapılması gibi hizmetler sağlamaktadır.
WebMoney teknolojisi, uzman Garantör kuruluşlar tarafından muhafaza edilen değerlerin mülkiyet haklarının direk yönetilmesine yönelik Bileşik Arayüzler Sisteminin tüm azalarına sağlanmasına dayanmaktadır.
Sistemi kullanan her bir aza istediği Garantörde istediği miktarda cüzdan oluşturabilmektedir. Bu sebeple bir üyeye ait tüm cüzdanlar, kolaylık sağlaması açısından, WMID olarak adlandırılan özel bir kimlik numarasına sahip olan tek depoda (keeper) bir araya getirilir.
Sistemde değerli varlıklar için belirlenen ölçü birimine verilen isim uygun tipteki ‘WebMoney’ dir (WM).
Her aza, sistemin azaları ile etkileşim içerisinde olabilmesi için ihtiyaç duyulan şahsi kimlik bilgilerini paylaşmalıdır. Bu bilgiler, WM-sertifika olarak adlandırılan dağıtım servisi aracılığıyla kontrol ve doğrulanma işleminden geçmektedir.
Sistem her bir aza için diğer azalar ile olan varlık alışveriş işlemlerine dayanan ortak bir parametre hesaplar. Buna Ticari Düzey (Business Level) denilmektedir.

WebMoney Hesabı Nasıl Açılır?
 1. https://www.wmtransfer.com/tr/ İlk öncelikle yapacağımız iş WebMoneyin resmi web sitesine girmek olacaktır.
 2. Sitede sağ üst köşede “Kayıt” butonuna tıklıyoruz.
 3. örnek: +90 *** *** **** şeklinde telefon numaramızı girerek kayıda başlıyoruz.
 4. Karşımıza kişisel bilgileri gireceğimiz ekran geliyor ve burda dikkat etmemiz gereken “Türkçe” karakter kullanmadan tamamlamak.
 5. Yazdığımız E-mail hesabımıza onay kodu gelecektir.
 6. Kişisel bilgilerimizdeki telefona onay kodu gelecektir onuda giriyoruz.
 7. Son olarakta şifremizi belirleyerek WEbMoney ailesine katılmış oluyoruz.

WebMoney’in Avantajları Nelerdir?
 • 120.000 üzerinde WebMoney ile ödeme alan online ürün ve hizmet satmakta olan site ve firmalara anlık ödeme yapabilirsiniz
 • Döviz bozumlarında Garanti bankası Dolar bozum kurunu kullanır.
 • Ödemenizi o gün içinde alırsınız (15dk- bir kaç saat arası diyelim)
 • WebMoney 84 ülkede faaliyet göstermektedir. Bu ülkedeki arkadaşlarınıza veyahut yakınlarınıza para gönderebilirsiniz. İşlem anlık olarak gerçekleşir ve bekleme yoktur. Ayrı olarak transfer sırasında yalnızca %0,8 bir kesinti yaşanır. Kredi kartınız olmasına gerek yoktur webmoney bakiyenizi kullanabilirsiniz.
 • WebMoney ile ödeme yapmak için kredi kartına ihtiyacınız yoktur. WebMoney’de hesabınızı açarsınız ve bir çok değişik metot ile bu hesabınıza para yükleyebilirsiniz. Artık bu parayı dünya’nın dört bir yanında kullanabilirsiniz.
 • WebMoney ile diğer elektronik para veyahut coin sistemleri arasında değişime gidebilirsiniz. Başka bir deyişle WebMoney ile bu elektronik para ya da coinleri de alabilirsiniz.
 • Üst düzey güvenlik: Online bankacılık gibi sms onayı olmadan hiç bir işlem yapılmaz.
 • Epara Ödeme Hizmetleri A.Ş ile skype üzerinden canlı destek alabilirsiniz.
 • Paypal gibi kredi kartı olmadan onaylı webmoney sahibi olabilirsiniz.
 
Üst Alt